Wpierw mówią, a dopiero później myślą

Mowa oczywiście o możliwości czy konieczności zlikwidowania ulg na dzieci. Dotychczas, nadal tak jest można odpisać sobie pieniądze rozliczać się z fiskusem za każde dziecko. Rząd proponuje, żeby zaprzestać stosowanie tej ulgi, na początku tylko na trzy lata. Ale jak wiadomo – to chwilówki wytrzymują i służą najdłużej. Kto więc może wiedzieć, czy będą to jedynie te trzy lata czy może jeszcze kilkanaście pozostałych?!

Nie licząc jawnej polityki antyrodzinnej, rząd przewidział także obcięcie ulgi za Internet, która przysługuje dziś w kwocie 760 zł rocznie. Najwidoczniej wcale nie trzeba nam być połączonymi ze światem zewnętrznym, innymi krajami, po co mamy wiedzieć więcej. A jeśli już chcemy to sobie sami zapłaćmy – przynajmniej z takiego założenia najwidoczniej wychodzi rząd.

Pomysłów na łatanie dziury budżetowej jest wiele,  a z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej. NA razie rząd obstaje przy jednym, mianowicie w razie przekroczenia 55% PKB zostanie wprowadzony wyższy podatek VAT. Co z opisanymi wyżej zmianami? Ciągle czekamy na ich potwierdzenie. Pomysły już padły, ale czy zostaną zrealizowane i wprowadzone w życie?

Wpierw mówią, a dopiero później myślą

Dodaj komentarz

Przewiń do góry