Trzydniowe posiedzenie Sejmu

Dziś Sejm rozpoczął swoje trzydniowe posiedzenie, na którym to podejmie niezwykle istotne tematy. W przerwie w obradach posłowie będą mogli uczestniczyć w pogrzebie posła Marka Rosiaka.

Dziś posłowie zajmą się projektami ustaw dotyczącymi między innymi pakietu zdrowotnego. Zakłada on możliwość dochodzenia odszkodowań z tytułu błędów medycznych bez wkraczania od razu na drogę sądową. Ponadto projekt ten miałby wprowadzić likwidację Lekarskiego Egzaminu Państwowego oraz stażu. Dawałby możliwość ponadto rejestracji  za pomocą Internetu, czyli możliwe byłoby umówienie się do lekarza za pośrednictwem sieci.

W trakcie posiedzenia posłowie zajmą się także projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który ostatnimi czasy budzi mnóstwo kontrowersji. Co więcej także będą dyskutować nad projektem ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Sejm przewidział także czas na zajęcie się projektem dotyczącym zmian w systemie oświaty oraz projektem o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Trzydniowe posiedzenie Sejmu

Dodaj komentarz

Przewiń do góry